Hubnutí

Chcete zhubnout? Proč tedy děláte všechno pro to aby tomu bylo naopak?

·2 minuty čtení

Rozhodli jste se že zhubnete? Už zase?...

Kolikrát jste se už rozhodli, že začnete hubnout? Nejspíš to nebylo jen jednou, že? Bohužel pro Vás, mockrát jste se již setkali s tím, že Vaše váha se Vám nakonec vrátila, nebo naopak dokonce převýšila tu původní, což jistě nebyl Váš kýžený cíl. Je to mu tak?

Proč to je tak jak to je?

Pokud chcete hubnout, s největší pravděpodobností hledáte rady a postupy „jak konečně zhubnout. Častokrát skutečně tyto metody vedou k redukci hmotnosti. Má to ale jeden háček. Tato redukce je totiž dočasná.

Jak dočasná?

V principu jde o to, že pokud například začnete jíst podle konkrétní diety, Vaše hmotnost se jí sice přizpůsobí, ale s jejím skončením se začne vracet do normálu a tělo dokonce začne ukládat pro jistotu více energie na dobu, kdy jí bude zase méně přijímat. V důsledku toho se dostaví tzv. jojo efekt a vy naopak po skončení diety přiberete na váze, ačkoli jste během ní nějaké to kilo shodili.

Co s tím tedy dělat?

Jednoduchá rada je provádět tyto změny trvale. Pokud například změníte jídelníček, je třeba z této změny udělat standart a nikoli pouze dočasnou dietu. Zkrátka si zvykněte na zdravější životní styl.

V čem tedy změnit svůj život?

  • Začněte se cvičením! Nemusí to ale být ze dne na den a už vůbec nemusíte cvičením trávit několik hodin. Stačí trochu a pokud si na cvičení zvyknete stejně, jako jste si zvykli například na čištění zubů, když jste byli malí, můžete postupně přidávat. My doporučujeme běhání – jak začít běhat.
  • Začněte víc pít! Hlídáte si svůj pitný režim? Denně byste měli přijmout alespoň dva litry tekutin. To má zároveň další pozitivní účinek. Pokud budete více pít, nebudete mít takový hlad, jelikož žaludek bude plnější. Proto dodržování pitného režimu vede k lepšímu zdraví.
  • Jezte zdravěji. To se lehce řekne, že? Není to ale tak složité. Všechny potraviny, které jíte, jsou ve své podstatě zdravé. Je ale o jejich množství. Pokud budete jíst více zeleniny a ovoce, tak jak nám to všichni radí, budete na tom jistě lépe. Zároveň je vhodné omezit tuky, kterých většina z nás jí více než by bylo třeba.
  • Jezte pravidelně. To neznamená, že je třeba jíst vždy přesně na minutu ve stejný čas, ale to, že si své jídlo rovnoměrně během dne rozložíte. Není potřeba najíst se pořádně pouze v poledne a večer, mnohem lepší je jíst postupně tak aby tělo mohlo využít energii, kterou přijímá. Dalším mýtem, který koluje ohledně jezení, neplatí, že na večer není dobré jíst, věřte nebo ne, jídlo neví, co je za denní dobu a náš organismus jej tráví úplně naprosto stejně jako v kteroukoli jinou hodinu během dne.

Další zajímavé články

Co je syndrom vyhoření a jak proti němu bojovat

Hubnutí

Co je syndrom vyhoření a jak proti němu bojovat

Naprostá ztráta profesionálního zájmu, nadšení, energie, osobního zaujetí nebo zájmu se vzdělávat a posouvat se dál. Nejen to, ale i další nepříjemnosti představuje nemoc, která trápí v posledních letech čím dál více mladých lidí. Syndrom vyhoření se někdy označuje také anglickým ekvivalentem burnout syndrom.

Redakce

Redakce

·2 minuty čtení

Jak se donutit běhat

Sport

Jak se donutit běhat

Někdy je těžké nezamáčknout budík, když svým drnčením oznamuje, že nastal čas sesunout se z vyhřáté postele a vyrazit na ranní běh.

Redakce

Redakce

·3 minuty čtení

Proč a jak trénovat krátkodobou paměť

Zdraví

Proč a jak trénovat krátkodobou paměť

Krátkodobou paměť potřebujete v podstatě ke všem běžným činnostem, které denně vykonáváte. Co to vlastně je krátkodobá paměť? K čemu přesně slouží? A co se stane, když ji nebudete posilovat? To vše se dozvíte v tomhle článku.

Redakce

Redakce

·2 minuty čtení