Hubnutí

Konec prokrastinace s dietou

·2 minuty čtení

Prokrastinaci zná každý, je to pravidelné odkládání povinností, často s odůvodněním.

Prokrastinace se týká také diet, stále odkládáme začátek, čekáme na další pondělí, další týden, nový měsíc nebo nový rok. V lednu má mezi předsevzetími mnoho lidí začít s dietou, ne však každému se to podaří. V dnešním článku se podíváme na pár tipů, jak přestat prokrastinovat v oblasti diety a zdravého životního stylu, případně pohybu.

První rada zní: Zapiš si své cíle

První radou je sepsání svých cílů. Pokud neznáte cílovou destinaci, v tomto případě cílovou váhu, je těžké do cíle dojít. Než začnete s dietou, zamyslete se nad svým cílem, který je vhodné rozepsat i do menších (měsíčních) cílů. S cílem to nepřehánějte, mnoho lidí dělá chybu už v prvním kroku, kdy si stanoví příliš vysoký cíl (velký váhový úbytek), kterého ej téměř nereálné dosáhnout a proto poté končí s neúspěchem. Stanovte si cíl, který není příliš snadný a nízký, ale ani naopak nereálný.

Druhá rada zní: Naplánuj si odměny

Druhou radou je naplánování si odměn za splnění cílů. Pokud před sebou uvidíte motivaci v podobě odměny, daleko snadněji se Vám budou cíle plnit a daleko lépe půjdete po své cestě za úspěchem. Odměny nemusí být velké ani drahé, může se jednat o maličkosti, které Vás ale potěší. Odměnit se můžete i za každý den, kdy úspěšně vydržíte jíst podle stanoveného jídelníčku, například zapnutím oblíbeného seriálu.

Třetí rada zní: Poděl se s přáteli, rodinou

Pokud to s dietou myslíte vážně, podělte se o své cíle a plány se svými blízkými, se svou rodinou, přáteli či partnery. Mít se komu svěřit a získat psychickou podporu od svých blízkých je také důležitý faktor k dosažení cíle. Mimo psychickou podporu také získáte pocit motivace, nechcete se před ostatními vzdát.

TIP: Přečtěte si, jak konečně zhubnout

Čtvrtá rada zní: I přes neúspěchy stále pokračuj

Poslední radou je rada o vytrvalosti. Možná ze začátku neuvidíte velké výsledky, možná na cestě k vysněné postavě uděláte pár chyb a přešlapů, je důležité se nevzdávat a stále pokračovat. Konzistence je v dietě klíčem k úspěchu, vytvořte si zdravé návyky, které budete důsledně a pravidelně dodržovat a stále pokračujte.

Další zajímavé články

Co je syndrom vyhoření a jak proti němu bojovat

Hubnutí

Co je syndrom vyhoření a jak proti němu bojovat

Naprostá ztráta profesionálního zájmu, nadšení, energie, osobního zaujetí nebo zájmu se vzdělávat a posouvat se dál. Nejen to, ale i další nepříjemnosti představuje nemoc, která trápí v posledních letech čím dál více mladých lidí. Syndrom vyhoření se někdy označuje také anglickým ekvivalentem burnout syndrom.

Redakce

Redakce

·2 minuty čtení

Když se chcete stát veganem

Zdravá strava

Když se chcete stát veganem

Kdysi bylo veganství výsadou mírumilovných hippies, dnes ale nabývá obrovské popularity, i díky nejrůznějším celebritám, které tento životní styl propagují.

Redakce

Redakce

·4 minuty čtení

Podpořte svoji imunitu

Imunita

Podpořte svoji imunitu

Imunita je celý odraz našeho životního stylu - odráží náš spánek, výživu, pohyb a také psychiku. V dnešním článku se podíváme, co vše naši imunitu ovlivňuje a jak je možné ji podpořit.

Redakce

Redakce

·2 minuty čtení