Potraviny, které nastartují metabolismus

Zdravé a chutné potraviny, které Vám pomohou ve sprintu za vysněnou postavou? Ale ano, to není jen bohapustý sen. Stačí jen některé z nich zařadit do jídelníčku a uvidíte, že mají opravdu zajímavý efekt, nezapomeňte při tom ale také pravidelně cvičit. Skvělá kondice, výtečné zdraví a postava, za kterou se na ulici každý ohlédne, kdo by tohle nechtěl? Pojďme si tedy říci něco o těch zázračných potravinách…

Jablečný ocet

Jedná se vlastně o zkvašenou šťávu z čerstvých jablek. Stačí rozpustit lžíci jablečného octa ve sklenici vody a rychlejší spalování tuku je zaručeno, navíc do sebe dostanete velkou dávku pektinu a vitamínů skupiny B.

Grep

Hodí se snad do každého ovocného salátu, poměrně chutnou záležitostí je i grapefruitový džus. Jeho výhodou je, že navozuje pocit sytosti, obsahuje i velké množství vlákniny a uklidní rozbouřenou hladinu krevního cukru. Co byste ještě chtěli víc?

Skořice

Zdánlivě nevinné kousky tropických stromů také vydatně podpoří metabolismus. Stimulují totiž záhřevné účinky organismu – a když se zahřejete, jde to hned lépe. Stejný efekt vlastně má cokoliv pálivého – včetně chilli papriček. S těmito jídly to ale nijak nepřehánějte, jinými slovy – rozhodně si je nedávejte na talíř každý den.

Fenykl

Můžete z něj připravit čaj, přidat jej do salátu nebo polévky. Fenykl pomůže z těla odplavit škodlivé toxiny a pomoci tak znovu rozproudit metabolismus, navíc vylepší kvalitu vlasů.

Stévie

Toto přírodní sladidlo objevili pro svět američtí indiáni, je mnohokrát sladší než cukr a postrádá jeho kalorickou hodnotu. Stévii lze pěstovat doma, ale také koupit v prodejně se zdravou výživou. Přidává se do bílého jogurtu, ale osladíte si s ní i kávu.

Meloun

Prakticky žádné kalorie, spousta vody a je celkem dost sladký. To jsou v kostce všechny základní výhody melounu – ideálně Vás zavodní i během parného letního dne, je to prostě příjemná svačinka, kterou určitě neodmítnou ani děti.

Kokosový olej

Ten dokáže odbourávat tukové polštářky, přinese pocit plného žaludku a ještě navíc potlačí neustálou chuť na sladké. Kokosový olej působí navíc pozitivně i na pleť a vlasy, což určitě ocení hlavně příslušnice něžného pohlaví.

Řecký jogurt

Obsahuje až dvakrát více kvalitních proteinů než jiné jogurty. Jejich výhodou je pomalé trávení, takže odejdou – ve srovnání se sacharidy a tuky – i později ze žaludku. Subjektivní pocit hladu se tak dá snadno oddálit, jen vědět jak na to.

Napsat komentář